Líheň
Liběchov

Nový rybářský řád

Nový rybářský řád
‼️ Dnes jsme měli velkou poradu ohledně rybářského řádu a podmínek v pstruhovém režimu u nás na Sporťáku. Debatovali jsme, vzali jsme to zprava doleva a zleva doprava a shodli jsme se na těchto pravidlech, které platí od čtvrtka 5.10. do odvolaní (cca duben 2024).
1. Na sporťáku je povolen pouze lov přívlačí, muškařením, položenou na boilies (min. pr.20mm) dle platného ceníku.

2. Zákaz krmení (dovoleno je pouze boilies min. pr.20mm v omezeném množství) 

3. Zákaz lovu na živočišné a rostlinné nástrahy - povoleno pouze při povolence "Chyť a sežer", která je zdarma, ale lovící si musí odkoupit každého uloveného pstruha/sivena do 40cm.

4. Při přívlači je povolen 1 prut s maximálně dvěma jednoháčky bez protihrotu na nástraze. Při muškaření se použijí maximálně tři mušky vždy bez protihrotu. Je zakázáno používat dvoj nebo trojháčky. Lov na položenou nebo na plavanou, kdy jsou povoleny max. 2 pruty s jedním návazcem za použití háčku bez protihrotu. 

5. Rybář musí mít při lovu připravený podběrák se silikonovou / gumovou / nebo eko jemnou síťkou, pean a podložku pod ryby! Je zakázáno používat jakýkoliv podběrák, který rybě trhá ploutve a poškozuje ji!

6. Lososvité ryby, které si chce rybář ponechat, se během lovu zakazují přechovávat živé. Po ulovení a přisvojení musí být okamžitě humánně usmrceny.

7. Poškozenou rybu zpět do vody nevracíme, ale je potřeba si ji zakoupit nebo nám ji donést na prodejnu, kde ji zpracujeme.

8. V případě focení je třeba mít vše předem připraveno, ryby musí být vráceny vodě do 30 vteřin. Jesetery a velké pstruhy je potřeba podržet ve vodě tak dlouho, dokud sami neodplavou.

Děkujme za respektování nových pravidel. Věříme, že tak dojede k hezčímu zážitku z rybaření u nás na Sporťáku.

Pro malé rybáře, kteří chytají na plavenou nebo položenou plánujeme zprovoznit a zarybnit malý rybníček naproti můstku v areálu.